
Prix du Jeune Lecteur - édition 2022-2023
Les Impatientes van Djaïli Amadou Amal heeft indruk gemaakt! Op 5 april zijn de winnaars van de opstellenwedstrijd bekend gemaakt tijdens een onlinebijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst was er ruimte om vragen te stellen en om meningen te delen. Maar de schrijfster bleef afwezig. Leerlingen en docenten hadden gehoopt mevrouw Amadou Amal te mogen ontmoeten, al was het online; ze is niet gekomen. De afstand tussen Kameroen en Nederland was blijkbaar niet te overbruggen. De winnaars zijn:
In Categorie A (havo 4,5 en vwo 4)
1e prijs: Faustine Jalby (British School, Amsterdam) en Michelle Regeling (Stedelijk Gymnasium Kottenpark, Enschede)
2e prijs: Yasmine Abdoune (Stedelijk Gymnasium Kottenpark, Enschede) en Zola Oudshoorn (Berger Scholengemeenschap, Bergen)
In Categorie B (vwo 5,6 en HBO eerste jaars)
1e prijs: Ella Bruggink (British School, Amsterdam) en Isabel Kalter (Stedelijk Gymnasium Kottenpark, Enschede)
2e prijs: Tobias van den Hooff (Berger Scholengemeenschap, Bergen) en Etta-Lyle Carr-Ellison (British School, Amsterdam)
Wij feliciteren de winnaars met hun prestatie! Van de dertig scholen die zich hebben aangemeld, zijn er slechts negen die daadwerkelijk hebben meegedaan aan de wedstrijd. We hopen volgend jaar weer meer deelnemers te mogen verwelkomen.
De nieuwe titel wordt in juni bekend gemaakt.
En wat is er dan gebeurd met het materiaal van de afgelopen 14 edities?
- Lees hier meer over dit project.
- Van 14 actuele titels voor de bovenbouw havo, vwo en eerste jaar hbo zijn fiches pédagogiques gemaakt, voor het merendeel in Word, zodat iedereen zijn eigen begeleidingsmateriaal kan samenstellen: vocabulaire, verwerkings-opdrachten en aanvullende informatie.
- Klik hieronder op een van de titels om een (zip-)file te downloaden met het lesmateriaal dat in de afgelopen jaren is gemaakt.
Philippe Grimbert Un Secret
Philippe Claudel La petite fille
Fouad Laroui Malika
Marie-Aude Murail Le Hollandais
Delphine de Vigan No et Moi
Mahi Binebine Les Etoiles
Yasmina Reza Le Dieu
J-C Rufin Le Collier Rouge
David Foenkinos Charlotte
Gaël Faye Petit pays
Faïza Guène Un homme, ça ne pleure pas
Nadir Dendoune Nos rêves de pauvres
Kijk in dit filmfragment tussen minuut 2 en minuut 8 naar een interview met Dendoune.
Adeline Dieudonné La Vraie Vie
Victoria Mas Le bal des filles
Djaïli Amadou Amal Les Impatientes